Helicobacter pylori – niewidoczny zabójca

H-Pylori-SymptomsHelicobacter pylori (w skrócie Hp, dawna nazwa Campylobacter pylori) – bakteria gram-ujemna, wyposażona w kilka witek, o helikalnym kształcie, która zaliczana jest do pałeczek. Bakteria ta zasiedla powierzchnię komórek nabłonkowych błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że zainfekowanych tą bakterią jest ok. 70% ludzi w krajach rozwijających się i ok. 30% w krajach rozwiniętych. Helicobacter pylori to bakteria, która może prowadzić do występowania wielu chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym wrzodów żołądka i dwunastnicy, a nawet raka żołądka.

Wpływ bakterii na powstawanie chorób żołądka i dwunastnicy odkryli w 1982 roku dwaj australijscy naukowcy Barry J. Marshall i J. Robin Warren. Zauważyli, że w błonie śluzowej chorych na chorobę wrzodową występuje ta bakteria i uznali oni, że te spiralne bakterie, są przyczyną zdecydowanej większości przypadków choroby wrzodowej. Środowisko lekarskie nie chciało im wierzyć, późniejsze badania dowiodło, że mieli rację. Za swoje badania obaj odkrywcy Helicobacter pylori zostali uhonorowani Nagrodą Nobla w październiku 2005 roku. Ich odkrycie zrewolucjonizowało wiedzę na temat rozwoju choroby wrzodowej i jej leczenia. .

Objawy zakażania Helicobacter pylori:

U niektórych osób zakażonych infekcja przebiega bezobjawowo. Zapalenie to przebiega bez istotnych zmian w wydzielaniu kwasu solnego i nie niesie za sobą ryzyka choroby. U innych osób (szacuje się, że u ok. 10-20 procent osób zakażonych) bakteria może być przyczyną problemów żołądkowych.

H. pylori wytwarza enzym zwany ureazą, który rozkłada mocznik do amoniaku i dwutlenku węgla, przez co zobojętnia sok żołądkowy. Oprócz tego bakteria produkuje także inne substancje, które powodują stan zapalny mogący doprowadzić do zaniku błony śluzowej żołądka . U tych osób diagnozuje się wrzody dwunastnicy i wrzody w części przedodźwiernikowej żołądka – schorzenia, które charakteryzują się zwiększonym wydzielaniem gastryny i kwasu solnego.

Bakteria najczęściej wywołuje poniższe objawy:

 • ostry nieżyt żołądka.
 • niestrawność, wzdęcia,
 • ból w nadbrzuszu (przypominające bóle wrzodowe,
 • nudności, wymioty,
 • gorączka,
 • pogorszenie samopoczucia,
 • biegunka.

Objawy te szybko przemijają. Nie znaczy to jednak, że bakteria została wyeliminowana. Aby zwalczyć zakażenie, należy podjąć odpowiednie leczenie. O walce z Helicobacter pylori ciekawie mówi dr Jadwiga Kempisty. Wywiad można obejrzeć tutaj:

Ostatnie badania pokazują, że Helicobacter jest bardziej niebezpieczna niż do tej pory sądzono. Bakteria ta przyczynia się do powstawania chorób serca, skóry oraz schorzeń autoimmunologicznych.  Okazuje się że osoby cierpiące na migreny, u których wykryto obecność bakterii, doznają uleczenia bólów głowy w momencie zniszczenia H. pylori

Według danych Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii nosicielami H. pylori w Polsce jest nawet do 70 proc. społeczeństwa. Najłatwiej zakażają się dzieci przed osiągnięciem 10 roku życia, głównie na drodze pokarmowej. Najczęściej źródłem zakażenia jest drugi człowiek. Z tego też powodu powinniśmy unikać picia ze wspólnych butelek, jedzenia przy pomocy tych samych sztućców czy talerza. Należy zachować podstawowe zasady higieny, z którymi wiąże się przede wszystkim częste mycie rąk.

W walce z Helicobacter pylori pomogą nam produkty NSP m.in. – Bakterie Bifidophilus Flora Force. Długotrwałe wprowadzanie do organizmu korzystnych bakterii, typowych dla zdrowego organizmu, przyczynia się do odbudowy naturalnej flory jelitowej i „wyparcia” niekorzystnej Helicobacter pylori. Chorzy przyjmujący regularnie  przyjazną florę bakteryjną nie wykazują  tendencji do nawrotów choroby. Ciekawie wypadło porównanie skuteczności terapii  antybiotykowej z terapią probiotykową (naturalną). Osoby leczone antybiotykami wykazywały o wiele  większe predyspozycje do powrotu choroby niż osoby leczone naturalnie. Zalecane jest przeprowadzenie kuracji u obojga osób żyjących w stałym związku (mąż + żona ) jednocześnie i u wszystkich domowników, nawet  jeżeli  tylko u jednego z  partnerów rozwinęły się objawy chorobowe. Kapsułki powinno się stosować 2 razy dziennie. Najlepsze efekty uzyskamy stosując je rano na czczo i wieczorem przed snem.

Dobre efekty daje także spożywanie codziennie naturalnych jogurtów zawierających korzystne bakterie. Jogurt można sporządzić samemu w bardzo prosty sposób. Przepis na jogurt tutaj… Dodatkowo warto przeprowadzić kurację na Helicobacter produktami NSP. Zapraszam do założenia karty VIP w mojej grupie i skorzystania z kuracji. Szczegóły podaję klientom z mojej grupy.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Twitter
 • Gadu-Gadu Live
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Śledzik

Może Ci się również spodoba

16 komentarzy

 1. Monika napisał(a):

  Ja meszkam w Chicago I juz bylam leczona 2 razy antybiotykiem w odstepie 4 miesiecy dalej odczuwam nudnosci i refluks. Prosze o poradę matodami naturalnymi Dziękuje

 2. Iwona p napisał(a):

  Proszę o pomoc jak mogę sie pozbyć tej bakteri ? Chce uniknąć antybiotykoterapi ponieważ w wakacje leczyłam zęby i zażyła 5 antybiotyków. I gdybym teraz wzięła kolejne oparłabym sie w szpitalu.

  • Admin napisał(a):

   Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny. Trzeba wykorzystać kilka preparatów NSP, nie wszystkie są dostępne w Polsce.

 3. Iwona napisał(a):

  Witam. Mam halibacter i leczą mnie już ponad 9 msc. Mocno schudłam a ból żołądka i brzucha nie daje mi normalnie funkcjonować chciałbym zamówić leki na helicobacter. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

 4. miskiewicz janina napisał(a):

  ja równiez nie moge pozbyc sie helicobaktera próbowałam juz wszystkiego i ciagle wraca bardzo prosze o pomoc bo nie wiem już co dalej poczac.

 5. miskiewicz janina napisał(a):

  ja równiez nie moge pozbyc sie helicobaktera próbowałam juz wszystkiego i ciagle wraca bardzo prosze o pomoc.

 6. Jolanta Tarnawska napisał(a):

  witam serdecznie
  Bardzo proszę o pomoc!!!.Stwierdzono u mnie Helikobakter mocny odczyn.Jestem bardzo słaba po chemiach(rak piersi).Każdy antybiotyk powala mnie na długie tygodnie do łóżka.Proszę o pomoc jak ją zwalczać naturalnymi sposobami,bo bardzo w nie wierzę.

  • Emila napisał(a):

   Prosze usunąć naturalnymi sposobami np. Sodą pasożyty i grzyby candidia one robia nowotwór. Korzeń z Mniszka lekarskiego pić. Proszę poczytac o tych rzeczach na internecie. Pomoże se Pani.

 7. krystyna napisał(a):

  witam
  tel nam ten sam problem ,prosze o porade

  • Admin napisał(a):

   Pani Krystyno! Napisałam do pani przez Future.Net.Club i podałam szczegóły do kontaktu. Kuracja wymaga kilku preparatów, szczegóły podam na priv

 8. Jola napisał(a):

  Witam mam helicobakter jak mogę się jej pozbyć bez antybiotyków , niechce antybiotyków ponieważ wychodzą mi włosy i niechce bardziej osłabić organizmu bardzo proszę o pomoc

 9. Admin napisał(a):

  Proszę o kontakt przez formularz, postaram się pomóc, ale nie da się tego zrobić za pomocą jednej tabletki, to dość długi proces. Niestety jeśli w domu zarażona jest jedna osoba, prawdopodobnie zarażona jest także reszta domowników.

 10. Ula napisał(a):

  Witam
  Mam helikobakteris i nie chce się leczyć anttbiotykami …jak moge to zrobić ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge