Żylaki

Żylaki – poważny problem!

Żylaki kończyn dolnych – jak sobie z tym radzić?


Żylaki to bardzo często spotykana przypadłość, charakteryzująca się występowaniem obrzękniętych wyeksponowanych żył na nogach. Żylaki prawdopodobnie pojawiły się  w czasach gdy prehistoryczny człowiek po raz pierwszy przyjął postawę pionową, powodującą, że krew żylna musi płynąć z powrotem do serca pokonując siłę grawitacji;
Wewnątrz żył występują zastawki, są rozmieszczone w nieregularnych odstępach, otwierają się umożliwiając krwi pokonywanie drogi powrotnej do serca, ale zamykają się gdy tylko krew zaczyna płynąć w kierunku przeciwnym. W ten sposób krew może przepływać tylko w jednym kierunku.

Jeżeli zastawki te są uszkodzone, krew zaczyna się cofać, tworząc zastoje, powstaje wtedy żylak. Generalnie żyły korzystają ze wsparcia mięśni, których praca w czasie poruszania się pomaga krwi płynąć w prawidłowym kierunku; Niektóre żyły wszakże takie wsparcie mięśniowe otrzymują w ograniczonym zakresie.Te właśnie żyły są najbardziej narażone, dlatego też żylaki występują tuż pod skórą.

Niektóre osoby rodzą się ze słabością żył i zastawek żylnych. Choroba lub kontuzja mogą także uszkodzić żyły. Kiedy słabe zastawki nie są w stanie powstrzymać naporu krwi, zwiększone ciśnienie krwi żylnej powoduje rozszerzenie żyły powodując stagnację przepływu krwi. Zastawki żylne  mogą ulec uszkodzeniu z tytułu otyłości, ciąży lub guzów. U osób starszych  żylaki powstają kiedy żyły tracą swa młodzieńczą elastyczność, której z wiekiem zaczyna brakować także mięśniom normalnie je wspomagającym. Żylaki występują zazwyczaj na nogach, ale mogą wystąpić w okolicy odbytu. Są to tzw. hemoroidy lub okolicach narządów rodnych w czasie ciąży.

Uczucie ociężałości w nogach to zazwyczaj pierwszy zwiastun problemu. Inne to, uczucie  tępego bólu i zmęczenia mięśni, obrzęk w okolicy kostek pod koniec dnia, obolałe miejsca wzdłuż żył, uczucie świądu wokół kostek, oraz kurcze nóg w nocy; Żylaki rzadko kończą się kalectwem, ale mogą mieć poważne konsekwencje, np. nie gojące się wrzody. Inne to zwiększone zagrożenie  wytworzenia zakrzepów. W przypadku hemoroidów, do najgroźniejszych należy pęknięcie odbytu;

Najgorszych nawet komplikacji da się jednak uniknąć poprzez rychłe podjęcie kroków zaradczych; Do takich należą niedrogie, bezpieczne, naturalne  kuracje ziołowe. Do ziół rutynowo stosowanych przez herbologów należą m.in . tzw. Butcher’s Broom, który wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Pomocny jest też Grapina, ekstrakt z kory sosny i nasion winogron. Osoby zagrożone żylakami powinny dużo chodzić, biegać, jeździć na rowerze, to wzmacnia mięśnie, a nogi to pompy, przynajmniej dla krwi. Nie powinny krzyżować nóg w okolicy kolan, utrzymywać prawidłową wagę ciała.

Pomocne jest stosowanie  specjalnych elastyków. Niestety, żylaki bardzo zaawansowane wymagają rozbudowanej terapii składającej się z kilku różnych specyfików. Dlatego z entuzjazmem powiedzieć należy o Vari-gone,  produkcie, gdzie 6 efektywnych surowców zielarskich zostało skompowanych w jedna synergistyczną całość. Vari-gone nadaje się do zastosowania wszakże nie tylko w przypadkach żylaków, ale również na hemoroidy  i bóle nóg powodowane obstrukcjami w żyłach, blokadą krążenia oraz w obrzękach nóg na tym tle; Mieszanka wykazuje się silnymi właściwościami antyzapalnymi. Najważniejszy składnik mieszanki  to Kasztanowiec Zwyczajny (Horse Chesnut) od lat z powodzeniem stosowany w Europie. Inne elementy mieszanki – Butcher’s Broom, wzmacniający ścianki żył i obkurczający je, przywracając zastawkom żylnym możliwość spełniania ich funkcji; dodatkowo występują tu: rutyna, hesperydyna  i bioflawonoidy. Najważniejsze składniki Vari-Gone są standaryzowane, tzn. skoncentrowane  i zachowujące gwarantowaną, kwantytatywną potencję;  I tak np. flawonoidy i tzw. eskulina oddziałują  na naczynia krwionośne, podobnie jak witamina P. Zmniejszają ich łamliwość, a ponadto przywracają im elastyczność, naprawiają krążenie obwodowe i ukrwienie skóry. Poprawiają przepływ krwi przez naczynia żylne, zapobiegają zastojom żylnym oraz zakrzepom wewnątrz naczyń.

Cenną właściwością  wyciągów z kasztanowca jest to, że działają przeciwobrzękowo w obrębie skóry, tkanki podskórnej, niektórych narządów wewnętrznych, a nawet mózgu.

Załóż konto klienta VIP firmy NSP, aby móc zamówić te preparaty z rabatem. Proszę o kontakt w celu zamówienia tych produktów. Produkty są dostępne z magazynu NSP w Wielkiej Brytanii i USA

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Twitter
  • Gadu-Gadu Live
  • Poleć
  • Mój biznes
  • Śledzik